Splátky bez navýšení

Jistě jste někdy zažili situaci, kdy jste si chtěli koupit například nějakou dražší věc, avšak neměli jste v dané době potřebné finanční prostředky.

Pokud je tato potřeba akutní a opravdu by se Vám daná věc hodila, tak si ji můžete koupit samozřejmě na splátky, což v dnešní době nabízí opravdu drtivá většina společností.

Takzvaný splátkový prodej se používá například u nákupu elektroniky, nábytku, bílého zboží a tak podobně.

Je nutno však podotknout, že ač splátkový prodej nabízí prodejce onoho zboží, tak splátkový prodej nezprostředkovává přímo no. Tento prodej zprostředkuje externí společnost, která se těmito službami zabývá. Pokud jde o dobu vyřízení úvěru, tak to samozřejmě závisí na výšce ceny i daného zboží.

Splátkový prodej bychom mohli s klidným srdcem přirovnat ke klasickému spotřebnímu úvěru různých bankovních společností. Nachází se zde stejné parametry, podle kterých bychom se měli orientovat. Jedná se samozřejmě například o úrokovou sazbu nebo o RPSN.

Zatímco u bankovních společností musíte většinou počítat s tím, splátky úvěru budou mít určitě nějaké navýšení, tak u nakupování věcí tomu tak notně nemusí být. Navýšení může být nula procentní , ale může se také vyšplhat až na několik desítek procent. Nemůžeme tedy říct, že je splátkový prodej dobrý nebo na druhou stranu, že je splátkový prodej špatný.

Vše samozřejmě závisí na podmínkách, který má každý prodejce individuální. Pokud si tedy budete chtít zakoupit nějaký produkt na splátky, tak dbejte zejména na co nejnižší úrok z úvěru a RPSN. Splátkový prodej má také své určité podmínky, které se musí obecně dodržovat. Musíte být samozřejmě zletilý, tedy osmnáctiletý. Musíte také disponovat nějakým potvrzení o pravidelném příjmu a nebo budete podepisovat četné prohlášení o příjmu dostatečném.

Hranice minimální akontace je stanovena na deset procent a minimální částka nákupu, aby mohl být využitý splátkový prodej, musí být minimálně tři tisíc korun.

Designed for Penny Stocks in Collaboration with Corporate Office and Business Directory and College Textbooks