Půjčky od soukromých osob

Půjček, úvěrů a podobných služeb existuje v dnešní době opravdu veliké množství typů a druhů a je skutečně poměrně složité se v tom všem vyznat.

Pokud stále hledáte nějakou půjčku přímo na Vaši míru, tak se můžete podívat na takzvané půjčky od soukromých osob.

Lidé, kteří takové půjčky od soukromých osob nabízejí, jsou takzvaní investoři. Tito s Vámi pak vytvoří nějakou půjčku, která Vám bude přímo vyhovovat.

Záleží samozřejmě na domluvě a také na benevolentnosti daného investora. Pokud bychom se měli bavit o nějakém finančním vymezení půjček od soukromých osob, tak minimální částka se většinou pohybuje kolem dvaceti tisíc korun a maximální částka se pohybuje zhruba kolem dvou milionů.

Dosáhnout na tuto půjčku pak může v současné době v podstatě drtivá většina žadatelů, neboť soukromé osoby nenahlížejí do Centrálního registru dlužníků a neptají se na žádné zbytečné otázky.

Další velikou výhodou je také to, že jelikož se jedná o půjčku nebankovní, tak nebudete nuceni do žádného složitého papírování, jako by tomu bylo například v bankovních institucích. Většinou se tyto půjčky zprostředkovávají prostřednictvím směnky, kterou se žadatel zaručí danému investorovi. Ve směnce se pak uvádí samozřejmě řada důležitých údajů, jakými jsou doba splatnosti, místo splacení, daná částka a tak podobně.

Pokud bychom se měli podívat na nějaké obecné shrnuté výhody u půjček od soukromých osob, tak by se jednalo o:

  • možnost rychlých a jednoduchých peněz
  • nízké úroky
  • možnost předčasného splacení bez poplatků
  • bezúčelnost půjčky
  • jednoduchost získání půjčky
  • možnost absence spolužadatele
  • bez dokládání příjmů

Půjček od soukromých osob nejčastěji pak využívají například matky, které jsou zrovna na mateřské dovolené a potřebují nebo chtějí si trošku přilepšit. Dále například důchodci, lidé ve finančních tísních a nebo podnikatelé, kteří mají nízký příjem.

Designed for Penny Stocks in Collaboration with Corporate Office and Business Directory and College Textbooks