Půjčka bez doložení příjmu

Typů půjček, úvěrů a podobných věcí se samozřejmě na trhu vyskytuje opravdu veliké množství.

V dnešní době je braní si půjčky poměrně obvyklým trendem, takže jestli nad nějakou půjčkou uvažujete, ale váháte, tak se samozřejmě opravdu nejedná v současnosti o nic neobvyklého.

Vyvarujete se samozřejmě nějakých půjček s nesmyslně velikými úroky a tak podobně. Máte v podstatě většinou a výběr ze dvou možností.

V prvé řadě si můžete dojednat půjčku u nějaké bankovní společnosti a v druhé řadě je to nějaké nebankovní společnost. Abyste však dosáhli na půjčku u nějaké bankovní společnosti, tak musíte v drtivé většině případů splnit nějaké poměrně přísné podmínky. Jedná se zejména o to, že:

  • nesmíte mít záznam v Centrálním registru dlužníků, do kterého se však můžete dostat poměrně snadno. Stačí nějaké zapomenutá nezaplacená faktura, například faktura za telefon, poplatek za popelnici a tak podobně a můžete se do Registru dostat, ani o tom nebudete vědět.
  • většinou musíte také uvést důvod, za jakým účelem si půjčku budete brát. Tedy například na koupení automobilu, zaplacení jiného dluhu a tak podobně.
  • musíte být také pro banku bonitním klientem. To znamená, že v drtivé většině případů budete muset doložit, že máte nějaký pravidelný příjem, jehož minimální výši si určuje každá bankovní společnost individuálně.

Pokud nějakou z těchto podmínek nesplníte, tak můžete pravděpodobné na půjčku od bankovní společnosti zapomenout.

V takových případech však existují nebankovní společnosti, které jsou ve svých podmínkách o mnoho benevolentnější. Většinou nemusíte dokazovat žádný pravidelný příjem, nekontroluje se Centrální registr dlužníků, nemusíte mít žádného ručitele, nemusíte ručit svým majetkem a tak podobně. To se však samozřejmě musí na něčem zákonitě odrazit. Odráží se to přirozeně na úrocích, které jsou nebankovních společností o poznání vyšší, než u bankovních institucí.

Nebankovních společností je pak samozřejmě veliké množství, takže si můžete najít takovou, která má pro Vás ty nejlepší podmínky nebo se můžete třeba s někým, kdo má s půjčkami od nebankovních společností zkušenosti, poradit.

Designed for Penny Stocks in Collaboration with Corporate Office and Business Directory and College Textbooks