Nákup na splátky

Nakupování na splátky je v dnešní době poměrně velikým trendem zejména pro ty lidi, kteří nedisponují nějakými velikými finančními obnosy.

Určitě jste již někdy zažili situaci, kdy jste si chtěli koupit například velikou televizi za sedmdesát tisíc nebo nějakou jinou drahou věc a neměli v daný čas k dipozici celých sedmdesát tisíc korun.

V takových chvílích můžete využít právě splátkového prodeje.

Dále se hodně využívá splátkový prodej například o nábytku, bílého zboží, jako jsou ledničky, pračky, myčky a tak podobně. Takovou zajímavostí je pak také například to, že ač úvěr vlastně nabízí prodejce daného zboží, tak jej nezprostředkovává. O zprostředkování se stará nějaká externí společnost, která se těmito službami zabývá.

Poskytování úvěru u splátkového prodeje bychom mohli přirovnat například ke klasickému spotřebnímu úvěru u nějakých bankovních společností. Sledujeme zde v podstatě ty samé parametry, jako zejména úrokové sazby nebo RPSN.

Například RPSN je samozřejmě velice individuální, přičemž může být v některých případech nulaprocentní, ale na druhou stranu v dalších případech se může vyšplhat až na několik desítek procent. Nemůžeme tudíž říct, jestli je splátkový prodej špatný nebo jestli je na druhou stranu splátkový prodej dobrý. Záleží to samozřejmě na konkrétních podmínkách a údajích u určitých společností.

Pokud se tedy rozhodujete, jestli si koupíte nějaké zboží na splátky, tak se vždy snažte najít nějaké společnosti, které nabízejí nejnižší úrokové sazby a celkové RPSN. Splátkový prodej na splátky má pak také určité podmínky, které by se měly obecně dodržovat. Musíte mít samozřejmě minimálně osmnáct let a musíte dodat nějaké potvrzení o příjmu.

Samozřejmostí jsou pak doklady totožnosti. Pokud jde o minimální akontaci, tak ta je stanovena na deset procent a dále minimální částka nákupu je stanovena na deset procent. 

Designed for Penny Stocks in Collaboration with Corporate Office and Business Directory and College Textbooks